Skylanders Academy

Org. produktionsår: 2016
Dubbing år: 2016
Skylanders Academy



  DANSKE STEMMER · KARAKTER · ORIGINAL STEMME 
       
Thomas Magnussen · Broccoli Guy · Alex Ness 
Clara Oxholm · Claire Skylandersson · Grey Griffin 
Thomas Magnussen · Crash Bandicoot · Eric Rogers 
Clara Oxholm · Dreamcatcher · Parker Posey 
Teis Bayer · Eruptor · Jonathan Banks 
Niels Bender · Glumshanks (sæson 1) · Norm MacDonald 
Bjarne Antonisen · Glumshanks (sæson 2) · Norm MacDonald 
Benjamin Kitter · Glumshanks (sæson 3) · Norm MacDonald 
Kit Eichler · Golden Queen · Susan Sarandon 
Caspar Phillipson · Jet-Vac · Jonny Rees 
Rasmus Hammerich · Ka-Boom (sæson 1) · Billy West 
Jesper Hagelskær Paasch · Ka-Boom (sæson 2) · Billy West 
Thomas Magnussen · Kaos · Richard Steven Horvitz 
Linda Elvira Magnussen · Kaossandra · Catherine O'Hara 
Nis Bank-Mikkelsen · Master Eon · Chris Diamantopoulos 
Rasmus Hammerich · Pepper Jack · John DiMaggio 
Lars Thiesgaard · Pop Fizz · Bobcat Goldthwait 
Lars Thiesgaard · Snapshot · Fred Tatasciore 
Malene Tabart · Sprocket ·  
Malte Milner Find · Spyro · Justin Long 
Patricia Schumann · Stealth Elf · Ashley Tisdale 
Mads M. Nielsen · Strykore · Fred Tatasciore 
Rasmus Hammerich · Wind-Up · Bob Bergen 
Teis Bayer · Wolfgang · James Hetfield 
       
Anne Sofie Espersen · Øvrig Medvirkende - sæson 3 -
Bente Eskesen · Øvrig Medvirkende - sæson 3 -
Chresten Speggers · Øvrig Medvirkende - sæson 1 -
Hans Wahlgren · Øvrig Medvirkende - sæson 1 -
Jesper Hagelskær Paasch · Øvrig Medvirkende - sæson 3 -
Josef Aarskov · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Julian Christian Thiesgaard Kellerman · Øvrig Medvirkende - sæson 3 -
Mads M. Nielsen · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Malene Tabart · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Mathias Klenske · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Peter Zhelder · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Sune Hundborg · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
Thea Iven Ulstrup · Øvrig Medvirkende - sæson 2 -
Therese Fischerson · Øvrig Medvirkende - sæson 2-3 -
       
       
  JOB · PERSON · STUDIE
       
  Bearbejdelse (sæson 3) · Theodor Cosman Brøndum · BTI Studios
  Instruktør (sæson 1) · Chresten Speggers · Camp-David
  Instruktør (sæson 2) · Anders Holm Mortensen · BTI Studios
  Instruktør (sæson 3) · Theodor Cosman Brøndum · BTI Studios
  Oversættelse (sæson 1) · Henrik Steen Jakobsen ·
  Oversættelse (sæson 2) · Therese Fischerson ·
  Oversættelse (sæson 3) · Christina Hildebrandt ·
  Oversættelse (sæson 3) · Morten Holm-Nielsen ·
  Tekniker (sæson 2) · Anders Holm Mortensen · BTI Studios
  Tekniker (sæson 3) · Theodor Cosman Brøndum · BTI Studios



© 2017-2020 DanskeFilmStemmer - Har du rettelser, tilføjelser, spørgsmål eller lign kontakt os gerne på mail@danskefilmstemmer.dk
Danskefilmstemmer.dk ejer ikke film og billedmaterialet, som er (c) de respektive filmstudier.