|
DANSKE STEMMER |
· KARAKTER |
· ORIGINAL STEMME |
|
|
|
|
|
Albert Rudbeck Lindhardt |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6-8 -
|
|
Allan Klie |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6 -
|
|
Amalie Dollerup |
· Michelle (sæson 1-5)
|
· Victoria Baldesarra |
|
|
· sæson 1,3,4,5 - Elitedanser, Dansere, Lille gruppe
|
|
Amanda Sol Wendel Nielsen |
· Emily (sæson 1-5)
|
· Alexandra Beaton |
|
|
· Fortæller
|
· (Narrator) |
|
|
· sæson 1-7 - E girls, Seeds danser, Pige, Elitedanser, Dansere, Folk
|
|
Amelina Svenstrup |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Andrea Chacon Hansen |
· sæson 3 & 6-8 - B-trup
|
|
Anne Oppenhagen Pagh |
· Patricia
|
· Kathryn Greco |
|
|
· Sonia Rodriguez
|
· Sonia Rodriguez |
|
|
· Tante Kathy (sæson 3)
|
· Michelle Piller (Aunt Kathy) |
|
|
· sæson 3,4 & 6 - Folk, Registrator, Fransk træner, Repræsentant, Konferencier, Kvinde, Sygeplejerske, Stemme i telefonen, Ambasadør, Medarbejder, Jobinterviewer
|
|
Annevig Sifka Schelde Ebbe |
· sæson 3 - Fransk danser
|
|
Annika Jo Østerlund-Hansen |
· Gabi (sæson 2)
|
· Rachel Riley |
|
|
· Zara (sæson 5)
|
· Milaina Chanel |
|
|
· sæson 5 - Danser
|
|
Benjamin Hasselflug |
· Derek Hoffman
|
· Derek Hoffman |
|
|
· Kyle
|
· Kyle Clarke |
|
|
· sæson 1 - Danser, Casting-ansvarlig, Seeds danser, Dance Inc. danser, elitedansere
|
|
Caroline Lindeneg |
· Tiffany
|
· Tamina Pollack-Paris |
|
|
· sæson 1,2,4 - E girls, Danser
|
|
Christian Damsgaard |
· Arthur
|
· Alex Tindal |
|
|
· Jesse
|
· Jesse Kennon |
|
|
· Minnow
|
· Matt Folliott |
|
|
· Sergei
|
· Vieslav Krystyan |
|
|
· sæson 1,2,3 - Forretningsbestyrer, Casting-ansvarlig, Publikum, Konferencier, Folk, Kørelærer, Mand, Fysioterapeut, Udråber, Manager, Vært
|
|
Christopher Læssø |
· Shad (sæson 8)
|
· Kolton Stewart |
|
Clara Morild Marckmann |
· Kenzie
|
· Emmerly Tinglin |
|
|
· Øvrig Medvirkende - sæson 6-8 -
|
|
Clara Sophia Phillipson |
· Lola (sæson 5)
|
· Jessica Lord |
|
|
· sæson 5-6 - Danser
|
|
Daniel Vognstrup Jørgensen |
· Luke
|
· Shane Harte |
|
|
· sæson 3,4,6 & 8 - Publikum, Dreng backstage
|
|
Elias Strube |
· Cooper
|
· Khyrese Heron |
|
|
· John
|
· Alex Zaichkowski |
|
|
· sæson 3,4 & 7 - Dreng, Danser, Lille gruppe, Razor Back danser
|
|
Estrid Ebba Böttiger |
· Giselle
|
· Jordan Clark |
|
|
· sæson 1-4 & 6 - E girls, Dance Inc. danser, Seeds medlem, Pige, B-trup danser, Dansere, Publikum, Dance Extreme danser
|
|
Eva Klie Rubow |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6 -
|
|
Eva Paludan |
· Becca (sæson 2-3 & 6-7)
|
· Jaclyn Riley |
|
|
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Filippa Elver Hinze |
· Margie (sæson 2-3)
|
· Francesca Van Keeken |
|
|
· sæson 2,3 - Barn, Pige
|
|
Frederik Rose Christiansen |
· Noah
|
· Myles Erlick |
|
|
· Chad (sæson 1)
|
· Kolton Stewart |
|
|
· sæson 1-6 - Barn, J-trup drenge, J-trup danser, Dansere
|
|
Fredrik Keller |
· sæson 1 - Barn
|
|
Freja Larsen |
· Jett (sæson 8)
|
· Mila Tupy |
|
Frida Marie Reynberg |
· Riley
|
· Brittany Raymond |
|
|
· sæson 1-5 - Dansere, E girls, Folk, Elitedanser
|
|
Gustav Lindhof Vindeby |
· Øvrig Medvirkende - sæson 7-8 -
|
|
Hannah Emilie Rydskov Abiltrup |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Helena Keller |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6-7 -
|
|
Helene Wolhardt Moe |
· Chloe (sæson 3)
|
· Jennifer Pappas |
|
|
· sæson 3 & 6 - Danser
|
|
Helmer Solberg |
· Ozzy (sæson 5-8)
|
· Julian Lombardi (Oswald) |
|
Idun Mealor Olsen |
· sæson 5 - Ballerina, J-truppen
|
|
Iris Mealor Olsen |
· Abi
|
· Abigail Bergman |
|
|
· sæson 3 & 6-8 - B-trup
|
|
Irmelin Vang Sønderhousen |
· Ella (sæson 3-4)
|
· Ella Gilling |
|
Isabel Hultberg Hammerich |
· Heather (sæson 5)
|
· Hanna Miller |
|
|
· sæson 5-6 - Danser
|
|
Izabella Adzioski |
· Jacquie (sæson 5)
|
· Dylan Ratzlaff |
|
|
· sæson 5-6 - Danser
|
|
Jacob Lomholt Eriksen |
· Elliot (sæson 5-6)
|
· Julian Elia (William Elliot) |
|
Jakob Elmark-Nandfred |
· Henry (sæson 4-5)
|
· Isaiah Peck |
|
|
· sæson 5-7 - Danser
|
|
Jakob Fals Nygaard |
· Alex Westgate
|
· Alex Westgate |
|
|
· Charlie (sæson 1)
|
· Robbie Graham-Kuntz |
|
|
· Marcel
|
· Shaquan Lewis |
|
|
· Max
|
· Devon Brown |
|
|
· Nick
|
· Nicholas Domenic Maiorano |
|
|
· sæson 1,3,4 - Publikum, Folk, Fyr i bil
|
|
Jesper Hagelskær Paasch |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Jon Gudmand Lei Lange |
· Chris
|
· Shamier Anderson |
|
|
· Chuck Anderson (sæson 3-4)
|
· Damian Goddard |
|
|
· sæson 1-4 & 6-7 - Folk, Kok, Motorkontormand
|
|
Jonathan Westphal Stennicke |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6 -
|
|
Josephine S. Ellefsen |
· Shantel (sæson 3)
|
· Shantel Angela Vailloo |
|
Julian Christian Thiesgaard Kellerman |
· West North
|
· Lamar Johnson |
|
|
· sæson 1-5 - Dansere, Folk, B-trup danser, Seeds danser, Cafe gæst, Dreng, Konferencier
|
|
Julian Clausen |
· Øvrig Medvirkende - sæson 7 -
|
|
Karoline Hamm |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Karoline Munksnæs Hansen |
· Sandra
|
· Natalie Sebastien |
|
|
· sæson 2 - Ekspedient
|
|
Kasper Leisner |
· Chuck Anderson (sæson 1)
|
· Damian Goddard |
|
|
· sæson 1 - Instruktør, Buschauffør, Fotograf, Betjent
|
|
Katrine Krogshede |
· Cassie
|
· Allie Goodbun |
|
|
· sæson 4 - Pige, Dance Extreme danser
|
|
Lars Thiesgaard |
· sæson 3,4 & 6 - Tjener, Dommere, Svensk træner, Konferencier, Ambulancemand
|
|
Laura Drasbæk |
· sæson 2,3 - Manager, Sikkerhedsvagt, Læge
|
|
Laura Svale Ambt Kofod |
· sæson 4 - Lille pige
|
|
Laura Wendel Thygesen |
· Skylar
|
· Skylar Healey |
|
|
· sæson 3-5 - B-trup
|
|
Laurids Skovgaard Andersen |
· Alfie
|
· Giuseppe Bausilio |
|
|
· Chad (sæson 2)
|
· Kolton Stewart |
|
|
· sæson 2,4 - Danser, Sort trøje
|
|
Linda Elvira Magnussen |
· Deborah
|
· Viviana Zarrillo |
|
|
· Tante Kathy (sæson 1)
|
· Michelle Piller (Aunt Kathy) |
|
|
· sæson 1,2,3 - Folk, Kvinde, Publikum, Vært, Registrant
|
|
Liva Elvira Magnussen |
· Jude
|
· Molly Saunders |
|
|
· sæson 1 & 7-8 - Barn
|
|
Lucca Cecilie Piras Lützhøft |
· Piper (sæson 4-8)
|
· Alexandra Chaves |
|
|
· sæson 5-7 - Dansere
|
|
Lue Dittmann Støvelbæk |
· Eldon
|
· Isaac Lupien |
|
|
· sæson 1-8 - Publikum, Dansere, Fyr, Mand
|
|
Mads Knarreborg |
· sæson 3 - Danser, Vietnamesisk danser
|
|
Mads M. Nielsen |
· Chuck Anderson (sæson 2)
|
· Damian Goddard |
|
|
· Hr Abernathy
|
· Michael Murray Scratch (Mr. Abernathy) |
|
|
· sæson 2 - Frivillig
|
|
Mads Norved Dueholm |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Magnus Sterling Borchert |
· Josh (sæson 2-3 & 5)
|
· Colin Petierre |
|
Maja Iven Ulstrup |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Malaika Berenth Mosendane |
· Ebby (sæson 8)
|
· Autumn Daye-Fraser |
|
Malene Tabart |
· Kate
|
· Bree Wasylenko |
|
|
· Tanisha Scott
|
· Tanisha Scott |
|
|
· sæson 1-6 - Elitedansere, Folk, Band manager, Pige, Publikum, Kassedame, Dance Inc. danser, Vært, Sygeplejerske, Kvinde, Turist mor
|
|
Malte Milner Find |
· James
|
· Trevor Tordjman |
|
|
· Marcus (sæson 5)
|
· Charlie Gillespie |
|
|
· Zach
|
· Luke Zuliani |
|
|
· sæson 1-5 - B-trup danser, Dance Inc. danser, Elitedanser, Dansere, Folk, Mand på gaden
|
|
Marie Caroline Schjeldal |
· Angela (sæson 6-7)
|
· Kelly Fanson |
|
Marie Hammer Boda |
· Emily (sæson 4)
|
· Alexandra Beaton |
|
|
· sæson 4 - Publikum, Dance Extreme danser
|
|
Martin Greis-Rosenthal |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6 -
|
|
Mette Marckmann |
· Alison (sæson 2)
|
· Jordy Benattar |
|
|
· sæson 2,3 - Folk, Ordstyrer, Lod-træner, Dommer, Polsk træner
|
|
Mia Aunbirk |
· Richelle
|
· Briar Nolet |
|
|
· Rochelle
|
· |
|
|
· sæson 2-7 - Barn, Pige, Gemini danser, Danser, J-truppen
|
|
Michelle Sarah T. Heedal |
· Ashley Leggat
|
· Ashley Leggat |
|
|
· Shannon
|
· Shannon Rendall |
|
|
· sæson 3 - Folk
|
|
Mikkel Boe Følsgaard |
· Jude
|
· DeShaun Clarke |
|
|
· sæson 2,4 - Ekspedient
|
|
Mikkel Hansen |
· Nick Studie-Ejer
|
· Myles Dobson |
|
|
· Øvrig Medvirkende - sæson 7 - 2020 -
|
|
Mira Andrea Balloli |
· Amy
|
· Shelby Bain |
|
|
· sæson 4-7 - Piger, Lille gruppe, Dance Extreme danser, Dansere
|
|
Morten Lützhøft |
· Onkel Enzo
|
· Sal Figliomeni (Uncle Enzo) |
|
|
· sæson 3,4 - Folk, Telefonstemme, Tjener, Mand i brydermaske, Mand med gråt hår, Bartender, Mand, Turist far
|
|
Natascha Jessen |
· Sarah (sæson 1-2)
|
· Megan Moniz |
|
|
· Sloane
|
· Erika Prevost |
|
|
· Tess
|
· Jamie O'Leary |
|
|
· sæson 1-6 - Barn, J-trup piger, Lille pige, Pige, J-trup dansere, Danser, Michelles veninde, Elitedanse, Lod-danser
|
|
Nickolas Due Feit |
· LaTroy (sæson 4-5)
|
· Akiel Julien |
|
|
· Santana (sæson 4)
|
· Gregory Villarico |
|
|
· sæson 4-6 - Danser
|
|
Niclas Mortensen |
· Jake
|
· Jhaleil Swaby |
|
|
· sæson 3,4 & 8 - Folk, Patient, Fuego danser, Publikum, Vagt
|
|
Nora Balck Sørensen |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Nova Alexander Moody tidl. Josefine Moody Lund Øland |
· Alison (sæson 1)
|
· Jordy Benattar |
|
|
· Chloe (sæson 1-2)
|
· Jennifer Pappas |
|
|
· sæson 1-2 - Dansere, Folk, B-trup danser, Pige, Dance Inc. danser, Publikum
|
|
Oliver Berg |
· Hunter
|
· Zac Vran |
|
|
· sæson 2,3 - B-trup dansere, Dansere, Folk
|
|
Oliver Mads Zhelder Due |
· Adam (sæson 5)
|
· Ben Jaremko |
|
|
· Charlie (sæson 2)
|
· Robbie Graham-Kuntz |
|
|
· Theo (sæson 3-4)
|
· Levi Randall |
|
|
· sæson 5 - Danser
|
|
Oliver Ryborg |
· Ben
|
· Darian Mark |
|
|
· sæson 4 - Danser, Folk, Gemini dansere, Fuego danser
|
|
Olivia Chanel Nielsen |
· Sarah (sæson 1)
|
· Megan Moniz |
|
|
· sæson 1,2,3 - Børn, Små piger, Pige
|
|
Patricia Schumann |
· Øvrig Medvirkende - sæson 7 -
|
|
Peter Pilegaard |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Peter Zhelder |
· Lucien
|
· Allain Lupien |
|
|
· sæson 1,2,3 & 8 - Metaldetektor mand, Instruktør, Forretningsejer, Mand, Folk, Stævnespeaker, Kaptajn
|
|
Rasmus Hammerich |
· Luther Brown
|
· Luther Brown |
|
|
· sæson 2 - Speaker
|
|
Rebecca Funch Guld |
· Cleo
|
· Danielle Verayo |
|
|
· Øvrig Medvirkende - sæson 7-8 -
|
|
Rose-Maria Kjær-Westermann |
· Øvrig Medvirkende - sæson 7-8 -
|
|
Sander Bøgvad Mikkelsen |
· Øvrig Medvirkende - sæson 7 -
|
|
Sandra Bothmann |
· Øvrig Medvirkende - sæson 6 -
|
|
Sandra Nynne Jensen |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Sara Ekander Poulsen |
· Lisa Thompson
|
· Nicole Stamp |
|
|
· Phoebe
|
· Natalie Krill |
|
|
· Stacey Tookey
|
· Stacey Tookey |
|
|
· Tre Armstrong
|
· Tre Armstrong |
|
|
· sæson 1,2,3,4 & 8 - Seeds danser, Publikum, Folk, J-trup danser, Kunstlærer, Pige, Voicemail, Kvinde
|
|
Sarah Valentin Siggaard |
· sæson 1,2 - Børn, Lille pige, J-trup danser
|
|
Sidsel Agensø |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Signe Staugaard Koch |
· Camille
|
· Jenna Warren |
|
|
· sæson 1-3 & 6 - J-trup piger, J-trup dansere, Debattør, Pige, Italiensk pige, B-trup, Britisk danser, Engelsk pige
|
|
Sigurd Philip Dalgas |
· sæson 5-6 - Dreng, J-truppen
|
|
Silas Victor Phillipson |
· Daniel
|
· Brennan Clost |
|
|
· sæson 1-5 - Dansere, Folk, Publikum
|
|
Simon Nøiers |
· Shawn Desman
|
· Shawn Desman |
|
|
· sæson 2 - Sikkerhedsvagt, Højtalerstemme
|
|
Simon Stenspil |
· Leon Blackwood (sæson 5)
|
· Leon Blackwood |
|
|
· Tyler (sæson 5)
|
· Tyler Hutchings |
|
Smilla Pajor |
· Margie (sæson 1)
|
· Francesca Van Keeken |
|
|
· sæson 1 - Barn
|
|
Sofie Emma Lohmann |
· Cierra
|
· Cierra Healey |
|
|
· sæson 3,4 - Pige
|
|
Sofie Topp-Duus |
· Michelle (sæson 6-8)
|
· Victoria Baldesarra |
|
|
· Øvrig Medvirkende - sæson 6-7 -
|
|
Sonny Lahey |
· Zoltan
|
· Miguel Rivas |
|
|
· sæson 2 & 7 - Publilkum
|
|
Sophia Ahlm Bircow |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Susan Torres Engelin |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Sylvester Pallesen |
· Finn (sæson 8)
|
· Liam Mackie |
|
|
· Tyler (sæson 3 & 6-7)
|
· Tyler Hutchings |
|
Tara Toya |
· Stephanie
|
· Samantha Grecchi |
|
|
· sæson 1,2,3,4 - Dansere, E girls, Folk, Pige, Publikum
|
|
Thea Iven Ulstrup |
· Beth
|
· Megan Mackenzie |
|
|
· Lexi
|
· Katherine Kasprzyk |
|
|
· sæson 1,2,3 - Danser, Folk, B-trup dansere, Seeds danser, Pige, Elitedanser
|
|
Thit Aaberg |
· Danielle (sæson 5)
|
· Danielle Ching |
|
|
· Thalia (sæson 2-5)
|
· Taveeta Szymanowicz |
|
|
· sæson 5-6 - Dansepige, Dansere, Pige
|
|
Thor Støvelbæk |
· Kingston (sæson 5-8)
|
· Noah Zulfikar |
|
Torben Sekov |
· sæson 4 - Folk
|
|
Trine Appel |
· Amys Mor (sæson 5)
|
· Lesley Faulkner (Amy's Mom) |
|
Trine Lizette Glud |
· Amanda
|
· Logan Fabbro |
|
|
· sæson 1,2,3,4 - Publikum, Elitedanser, Stewardesse, Folk, Danser
|
|
Vibeke Dueholm |
· Dorothy (sæson 2)
|
· Eileen Sword |
|
|
· Mary (sæson 1)
|
· |
|
William Klink Rasmussen |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
Youssef Wayne Hvidtfledt |
· Øvrig Medvirkende - sæson 8 -
|
|
|
|
|