Ridley Jones

Org. produktionsår: 2021
Dubbing år: 2021
Ridley Jones



  DANSKE STEMMER · KARAKTER · ORIGINAL STEMME 
       
Laurids Skovgaard Andersen · Dante Dinosaur · Tyler Shamy (Dante The Dinosaur) 
Carsten Bernhard Svendsen · Dudley Dronte · David Errigo Jr. (Dudley The Dodo) 
Mathias Sprogøe Fletting · Fred Bison · Ezra Menas (Fred The Bison) 
Peter Zhelder · Hr Peabody · Bob Bergen (Mr. Peabody) 
Marie Tourell Søderberg · Ida ·  
Rose-Maria Kjær-Westermann · Ismat Mumie · Ashlyn Madden (Ismat The Mummy) 
Aya Ingrid Alber · Julietta ·  
Karoline Munksnæs Hansen · Lonny · Jane Lynch 
Aya Ingrid Alber · Maggi ·  
Katrine Falkenberg · Mor Jones · Sutton Foster (Mama Jones) 
Judith Rothenborg · Mormor Jones · Blythe Danner (Grandma Jones) 
Mette Lindberg · Peaches Rum-Abe (sæson 1-2) · Laraine Newman (Peaches the Space Monkey) 
Trine Lizette Glud · Peaches Rum-Abe (sæson 3-4) · Laraine Newman (Peaches the Space Monkey) 
Iris Mealor Olsen · Ridley Jones · Iara Nemirovsky 
Mette Marckmann · Tibi · (Thoebe) 
       
Anders Holm Mortensen · Øvrig Medvirkende - sæson 1 -
Annevig Schelde Ebbe · Øvrig Medvirkende - sæson 3-4 -
Aya Ingrid Alber · sæson 1-2 & 4 - Lemurbørn, Pige i grøn trøje, Pige i lilla bukser
Bille Emil Fischerson · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Daniel Lenz · Øvrig Medvirkende - sæson 4 -
Daniel Vognstrup Jørgensen · Øvrig Medvirkende - sæson 4 -
Emil Birk Hartmann · Øvrig Medvirkende - sæson 4 -
Gordon Kennedy · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Gry Trampedach · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Helena Saldern Vetö · Øvrig Medvirkende - sæson 3-4 -
Helene Wolhardt Moe · Øvrig Medvirkende - sæson 1 -
Ida Procter · Øvrig Medvirkende - sæson 1 & 3-4 -
Jesper Hagelskær Paasch · Øvrig Medvirkende - sæson 3-4 -
Jesper Voetmann · Øvrig Medvirkende - sæson 1 & 3-4 -
Kenneth M. Christensen · Øvrig Medvirkende - sæson 1-2 & 4 -
Kira Li Chirholm · Øvrig Medvirkende - sæson 4 -
Kristine Maren Boas · Øvrig Medvirkende - sæson 3-4 -
Laurits Laursen · Øvrig Medvirkende - sæson 1 & 3-4 -
Martin Greis-Rosenthal · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Noor Nørgaard Albana · Øvrig Medvirkende - sæson 1-2 -
Oliver Berg · Øvrig Medvirkende - sæson 1 -
Oscar Dietz · Øvrig Medvirkende - sæson 3-4 -
Pauline Rehné · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Rasmus Kiel Hansen · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
Sasia Bernild Mølgaard · Øvrig Medvirkende - sæson 1 & 4 -
Sebastian Jessen · Øvrig Medvirkende - sæson 1-2 & 4 -
Thit Aaberg · Øvrig Medvirkende - sæson 2 -
Torben Zeller · Øvrig Medvirkende - sæson 1-4 -
       
       
  JOB · PERSON · STUDIE
       
  Casting · Anders Holm Mortensen · KM Studio
  Editering (musik - sæson 4) · Frederik Rose Christiansen · KM Studio
  Editering (sæson 1-2) · Oscar Dietz · KM Studio
  Editering (sæson 2) · Frederik Rose Christiansen · KM Studio
  Editering (sæson 3) · Oliver Berg · KM Studio
  Editering (sæson 4) · Daniel Lenz · KM Studio
  Instruktør (sæson 1) · Anders Holm Mortensen · KM Studio
  Instruktør (sæson 1-4) · Oscar Dietz · KM Studio
  Mix (sæson 1) · Mads Haaber · KM Studio
  Mix (sæson 1) · Tor Laurens · KM Studio
  Mix (sæson 1-2) · Lars Vognstrup · KM Studio
  Mix (sæson 2) · Frank Birch Pontoppidan · KM Studio
  Mix (sæson 3-4) · Frederik Brandt Jakobsen · KM Studio
  Mix (sæson 4) · Marcus Toft · KM Studio
  Mix (sæson 4) · Oliver Malone · KM Studio
  Oversættelse (dialog) (sæson 1-3) · Jakob Friis Petersen ·
  Oversættelse (dialog) (sæson 4) · Helene Wolhardt Moe ·
  Oversættelse (sange) (sæson 1-3) · Benjamin Hasselflug ·
  Oversættelse (sange) (sæson 4) · Oscar Dietz ·
  Produktionsleder (sæson 1 & 4) · Fie Nørman Johansson · KM Studio
  Produktionsleder (sæson 1-3) · Thomas Charles Saunter · KM Studio
  Tekniker (sæson 1) · Anders Holm Mortensen · KM Studio
  Tekniker (sæson 1 & 3-4) · Frederik Rose Christiansen · KM Studio
  Tekniker (sæson 1 & 4) · Oliver Berg · KM Studio
  Tekniker (sæson 1-2 & 4) · Laurits Laursen · KM Studio
  Tekniker (sæson 2) · Laurids Skovgaard Andersen · KM Studio
  Tekniker (sæson 2-4) · Jan Ritschard Pedersen · KM Studio
  Tekniker (sæson 3) · Lars Vognstrup · KM Studio
  Tekniker (sæson 4) · Elias Strube · KM Studio
  Tekniker (sæson 4) · Kristoffer Alm · KM Studio
  Tekniker (sæson 4) · Mattis Rødsten Jakobsen · KM Studio
  Tekniker (sæson 4) · Peter Vinding · KM Studio
  Tekniker (sæson 4) · Sandra Bothmann · KM Studio
  Teknisk Leder (sæson 3-4) · Kira Li Chirholm · KM Studio


Copyright af film og billedmateriale: Netflix (distributør) og Brown Bag Films (producent)






© 2017-2022 DanskeFilmStemmer - Har du rettelser, tilføjelser, spørgsmål eller lign kontakt os gerne på mail@danskefilmstemmer.dk
Danskefilmstemmer.dk ejer ikke film og billedmaterialet, som er (c) de respektive filmstudier.